fbpx
LOADING...

Transformacyjna moc inteligentnej automatyzacji w nowoczesnym biurze

Transformacyjna moc inteligentnej automatyzacji w nowoczesnym biurze

W szybko zmieniającym się świecie biznesu wyprzedzanie konkurencji jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Jednym ze znaczących osiągnięć technologicznych, które zrewolucjonizowały sposób działania biur, jest inteligentna automatyzacja. Od usprawnienia powtarzalnych zadań po zwiększenie ogólnej wydajności, korzyści płynące z wprowadzenia inteligentnej automatyzacji do środowiska biurowego są liczne i znaczące.         

 • Zwiększona wydajność i produktywność:

Inteligentna automatyzacja pozwala firmom zautomatyzować powtarzalne i czasochłonne zadania, uwalniając cenny czas pracowników, którzy mogą skupić się na bardziej strategicznych i kreatywnych aspektach swojej pracy. Automatyczne dostosowanie warunków otaczających pracownika tak, aby były idealnie dostosowane do pracy. Odpowiednie oświetlenie dostosowane do pracy przy komputerze, zintegrowane zacienianie w nowoczesnych przeszklonych budynkach, czy temperatura panująca w przestrzeniach biurowych. Wszystkie te czynniki wpływają na efektywność pracownika, ponadto nie powinien on tracić czasu na dostosowanie ich do swoich potrzeb. Automatyka budynkowa działa w tle i troszczy się o odpowiednie warunki dla pracujących w biurze osób.

 • Zwiększona dokładność i mniejsza liczba błędów:

Błąd ludzki jest nieuniknionym aspektem zadań ręcznych, ale inteligentna automatyzacja znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo popełnienia błędów. Warunki otoczenia w miejscu pracy powodują znaczne zmniejszenie przemęczenia pracowników. Co sprawia, że mogą pracować efektywnie i uważnie, popełniając mniej błędów będąc skupionym.

 • Oszczędności:

Wdrożenie inteligentnej automatyzacji w biurze może prowadzić do znacznych oszczędności. Badania dowiodły, że koszty energii mogą się zmniejszyć nawet o 40% po wdrożeniu systemu automatyki do biura, magazynu czy nawet parkingu przy firmie. Energooszczędne oświetlenie dostosowuje się do warunków natężenia światła czy obecności ludzi w danej przestrzeni. Prozaiczny przykład lecz często spotykany to kuchnia lub toaleta w biurze. 90% pracowników korzystających z tych przestrzeni nie wyłącza za sobą światła. Energia jest zużywana podczas, gdy nikogo nie ma w pomieszczeniu.

  Aby uzyskać bezpłatną konsultację podaj dane kontaktowe

  Dzięki czujnikom temperatury i termostatom sterowanym przez system automatyki, utrzymywana jest komfortowa temperatura. Predykcyjna logika rozmyta zastosowana w systemie sprawia, że niejako uczy się on środowiska w którym pracuje. Wie dokładnie ile czasu jest potrzebne na ogrzanie pomieszczenia. Jeśli biuro zaczyna pracę o 8, temperatura będzie osiągnięta na tą dokładnie godzinę.

  • Kontrola dostępu

  Ten sam system może być również wyposażony w systemy kontroli dostępu, które służą jako solidny środek odstraszający przed nieautoryzowanym wejściem. Dzięki zastosowaniu zamków elektronicznych, uwierzytelniania biometrycznego, kart-kluczy lub mobilnych danych uwierzytelniających, inteligentne biura mogą ściśle kontrolować, kto ma dostęp do określonych obszarów. To zwiększone bezpieczeństwo fizyczne minimalizuje ryzyko kradzieży, wandalizmu lub nieautoryzowanego dostępu do poufnych informacji.

  Inteligentna kontrola dostępu zapewnia niezrównaną elastyczność w zarządzaniu uprawnieniami dostępu. Administratorzy mogą łatwo zdalnie przyznawać lub odbierać prawa dostępu, co pozwala na szybkie dostosowanie protokołów bezpieczeństwa. Jest to szczególnie cenne w dynamicznych środowiskach biurowych, w których pracownicy, kontrahenci lub goście mogą mieć różne poziomy wymagań dotyczących dostępu.

  Systemy kontroli dostępu generują szczegółowe dzienniki czynności związanych z wejściem i wyjściem. Dane te zapewniają cenny wgląd w ruchy pracowników, umożliwiając firmom monitorowanie obecności, śledzenie godzin pracy i badanie incydentów związanych z bezpieczeństwem. Możliwości monitorowania w czasie rzeczywistym przyczyniają się do proaktywnego stanu bezpieczeństwa, umożliwiając natychmiastową reakcję na wszelkie anomalie.

  Jeśli firma posiada wiele biur, mogą one zostać połączone w jeden ekosystem. Kody dostępu pracowników będą funkcjonować również w innych lokalizacjach.

  • Biuro, a firmy zewnętrzne

  Czasowe uprawnienia dostępu lub takie, które zostały oparte o harmonogram to niesamowita zaleta systemu. Przykładowo firma sprzątająca wykonuje swoje usługi raz w tygodniu, w czwartek o 18, gdy biuro jest już zamknięte. Czas trwania usługi to około 4 godziny. Możemy wygenerować kod dostępu ważny tylko w tych ramach czasowych. Umożliwia on dostęp dokładnie wtedy, gdy prace są zaplanowane.

  Analogicznie podczas wizyt i spotkań z ludźmi z zewnątrz firmy, mogą dostać oni wiadomość tekstową/maila z czasowym lub jednorazowym kodem dostępu do części biura w której będą się poruszać.

  • Analiza danych w czasie rzeczywistym:

  Inteligentna automatyzacja umożliwia analizę danych w czasie rzeczywistym, zapewniając firmom cenny wgląd w ich działalność. Dzięki natychmiastowemu dostępowi do kluczowych wartości jak zużycie energii na przestrzeni czasu czy wykresom temperatur i innych wartości. Jesteśmy w stanie określić jak działa nasz system i efektywnie zarządzać działaniem biura. W pomieszczeniach ważnych strategicznie/całym biurze możemy zastosować funkcje alarmowe, dowolnie ustawić łańcuch alarmowy i dostawać powiadomienia natychmiast po jego uruchomieniu. Szyfrowany dostęp oraz brak rozwiązań chmurowych sprawia, że możemy być bezpieczni o dostęp do naszego biura.

  • Pełna rozszerzalność systemu

  Jeśli nasz biznes prężnie się rozwija, wzrasta ilość miejsc pracy lub powierzchni biura, nie musimy się martwić. System jest w pełni skalowalny, możemy go rozbudowywać i modernizować.

               Ponadto gdy zajdzie potrzeba zmiany biura, system może być zdemontowany i przeniesiony na nową powierzchnię biurową oraz rozbudowany według potrzeb.

  Korzyści płynące z inteligentnej automatyzacji w biurze wykraczają poza wydajność operacyjną i obejmują oszczędność kosztów, redukcję błędów. W miarę jak firmy poruszają się w ciągle zmieniającym się krajobrazie, wdrożenie inteligentnej automatyzacji staje się nie tylko wyborem, ale strategicznym imperatywem dla tych, którzy chcą pozostać konkurencyjni i innowacyjni w nowoczesnym miejscu pracy.

  Dzięki płynącym z systemu oszczędnościom, system nie tylko pomaga w osiągnięciu korzystnych warunków i bezpieczeństwa i redukcji kosztów. Poniekąd z czasem jego funkcjonowania, inwestycja w system zwraca się analogicznie do zmniejszenia kosztów eksploatacji biura.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zapisz się do newslettera

  Zapisując się do newslettera zapoznałem się z polityką prywatności i zgadzam się na otrzymywanie informacji o ofertach i promocjach.

   X
   Newsletter